Oversigt

Knud Erik Hansen
Stenagervej 28, 4640 Faxe
E-mail: keha@faxekommune.dk
Telefon: 30 50 86 14

  • Økonomiudvalget (næstformand)
  • Børn & Læringsudvalget – observatør
  • KL’s delegeretmøde
  • Østsjællands Museum
  • Fælles Beredskabsskommission – MSBR

Tanja Larsson
Liebstokvej 2B, 4640 Faxe
E-mail: larss@faxekommune.dk
Telefon: 21 66 43 60

  • Beskæftigelses & Integrationsudvalget
  • Plan & Kulturudvalget
  • Business Faxe Copenhagen
  • Advisory Board – Visit Sydsjælland Møn A/S
  • Faxe Forsyning Holding A/S
  • Rus-koordinationsgruppen
  • KL’s delegeretmøde – stedfortræder for Knud Erik Hansen

Christina Birkemose
P. C. Davidsens Vej 12, 4690 Haslev
E-mail: cbirk@faxekommune.dk
Telefon: 21 66 39 45

  • 2. viceborgmester
  • Teknik & Miljøudvalget
  • Socialudvalget
  • Handicaprådet
  • Dr. Rasmussen og Hustrus Legat
  • KL’s delegeretmøde – stedfortræder for Camilla Meyer
  • I/S Affaldplus - stedfortræder for Finn Hansen
  • Videncenter for Specialpædagogik (VISP)

Anne Camilla Meyer
Borupvej 66, 4683 Rønnede
E-mail: came@faxekommune.dk
Telefon: 40 46 49 73

  • Økonomiudvalget
  • Senior & Sundhedsudvalget
  • KL’s delegeretmøde
  • Faxe Forsyning Holding A/S
  • Frivilligt Samråd i Faxe Kommune
  • Praksisplanudvalget (PPU) i KKR-regi
  • Sundhedskoordinationsudvalget i KKR-regi
  • Børn & Ungeudvalget – stedfortræder for Per Thomsen

Finn Hansen
Åbakkevej 6, Dalby, 4690 Haslev
E-mail: fihn@faxekommune.dk
Telefon: 30 50 86 13

  • Beskæftigelses & Integrationsudvalget
  • Teknik & Miljøudvalget
  • Haslev-Hallerne
  • I/S Affald Plus
  • Næstved Sprog- og integrationscenter

Per Thomsen
Hørvænget 56, 4690 Haslev
E-mail: petha@faxekommune.dk
Telefon: 21 16 03 46

  • Beskæftigelses & Integrationsudvalget
  • Plan & Kulturudvalget
  • Børn & Ungeudvalget
  • VUC Storstrøm, udpeget
  • Folkeoplysningsudvalget
  • E.ON Varme Danmark ApS
  • Valgbestyrelse –Folketingsvalg og Folkeafstemninger – stedfortræder for Laura Vestina Andréa
  • Valgbestyrelse –Kommunalvalg – stedfortræder for Laura Vestina Andréa
  • Hegnsynet – suppleant for Leif Jensen
  • Vurderingsmænd (Mark- og vejfredsloven) – suppleant for Leif Jensen

Steen Andersen
Høgevej 10, 4683 Rønnede
E-mail: stana@faxekommune.dk
Telefon: 21 66 48 13

  • Børn & Læringsudvalget
  • Senior & Sundhedsudvalget
  • Grundlisteudvalget
  • Handicaprådet – stedfortræder for Christina Birkemose
  • E.ON Varme Danmark ApS – suppleant for Per Thomsen

Laura Vestina Andréa
Skuderupvej 5, 4640 Faxe
E-mail: landr@faxekommune.dk
Telefon: 21 66 46 76

  • Børn & Læringsudvalget
  • Socialudvalget
  • Valgbestyrelse – Folketingsvalg og Folkeafstemnnger
  • Valgbestyrelse – Kommunalvalg
  • SSP-styregruppen (formand)
  • Faxe kommunale Ungdomsskole - stedfortræder for Henrik Friis
  • Videnscenter for Specialpædagogik (VISP) - stedfortræder for Christina Birkemose